Przejdź do treści

Katalog odzieży i gadżetów

Poniższy katalog przedstawia odzież oraz produkty, które nasi Klienci zamawiali najchętniej. Jeśli nie znalazłeś tego, czego szukasz – napisz do nas, a złożymy Ci ofertę do 24 godzin!

Sitodruk

Jest to najstarsza metoda znakowania odzieży, wykorzystwania na Dalekim Wschodzie od tysięcy lat. Metoda polega na przetłaczaniu farby przez szablon nałożony na drobną siatkę – sito. Nadruki zrobione dzięki tej metodzie są bardzo wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu oraz tanie w produkcji.

Od sita, po nadruk

FabriWorks powstało dzięki temu niecodziennemu hobby. To za pomocą sitodruku powstawały pierwsze wzory i nadruki. Zanim jednak przystąpimy do druku, trzeba takie sito stworzyć. Zajmujemy się tym kompleksowo – od napinania siatki na własne ramy, poprzez powlekanie sita emulsją światłoutwardzalną, naświetlanie wzoru i wymywanie pozostałości emulsji – dopiero po przejściu tego procesu można myśleć o druku. Druk odbywa się zazwyczaj farbami plastizolowymi – nierozpuszczalną w wodzie mieszaniną polimerów. Po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury farba ta zaczyna się żelować, tworząc bardzo odporny na pranie oraz inne warunki zewnętrzne wzór.

Sitodruk jest opłacalną metodą zdobienia odzieży przy wyższych nakładach – sam druk to tylko ułamek tego, co trzeba zrobić zanim się do druku przystąpi. Dlatego jest on zalecany przy produkcji powyżej 50 sztuk danego wzoru – bez różnicy, czy będzie to nadruk na koszulce, bluzie, czy kurtce zimowej. Farby używane w procesie druku są bardzo wydajne, bowiem jeden litr farby pozwala wykonać setki, jeśli nie tysiące nadruków – różnice oczywiście podyktowane są wielkością wzoru 🙂

DTF

DTF, czyli Direct-To-Film, to jedna z najnowszych technik zdobienia. Polega ona na naniesieniu specjalnego atramentu na przeznaczoną do tej techniki folię, pokrycie jeszcze świeżego tuszu proszkiem poliuretanowym, a następnie przeniesienie całego wydruku na odzież. Przeniesienie odbywa się za pomocą prasy termicznej.

Jak z jakością?

Aplikacje wykonane tą metodą są bardzo wytrzymałe, przyjemne w dotyku i noszeniu, a dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii możliwe jest drukowanie w pełnym zakresie kolorów. Dobrze wykonany nadruk techniką DTF jest równie odporny na pranie i warunki zewnętrzne, co sitodruk czy folia flex. Nadruk nie blaknie, rozciąga się wraz z odzieżą. Bardzo dużą zaletą tej techniki jest fakt, iż jest ona opłacalna już od kilku sztuk!

Termotransfer

Folia winylowa, zwana inaczej folią flex czy termotransferem – bardzo wszechstronna i łatwa w wykonaniu metoda zdobienia odzieży. Polega ona na wycięciu wzoru na specjalnej folii, za pomocą plotera. Następnie reszta folii jest odrywana od nośnika i trwale naniesiona na odzież za pomocą prasy termicznej.

Jak wypada termotransfer na tle innych metod?

Folia flex ma bardzo wiele zalet – począwszy od bardzo niskiego minimalnego nakładu (zdobimy folią flex już od kilku sztuk), poprzez całą gamę specjalnych folii – neonowe, brokatowe, perłowe, holograficzne, odblaskowe, folie 3D, flock, a kończąc na jej właściwościach – standardowa folia flex ma od 50-200 mikronów (1 mm to 1000 mikronów). Czyni ją to bardzo dobrym sposobem na zdobienie odzieży, bowiem folia flex jest praktycznie niewyczuwalna podczas noszenia, jest łatwa w utrzymaniu, nie spiera ani nie niszczy się.

Coś dla każdego

Jak wspomnieliśmy wcześniej, folia flex ma bardzo dużą rodzinę – najbardziej godne uwagi są tu folie flock, które powleczone są „meszkiem” – zamszowe w dotyku; folie brick, zwane również 3D – ich grubość to nawet 1000 mikronów; folie silikonowe pozwalające zdobić bardzo rozciągliwe materiały, jak stroje sportowe, czy też puchnące folie, które pod wpływem temperatury i docisku prasy stają się wypukłe, jakby „nadmuchane”.

Haft komputerowy

Haft komputerowy to jedna z najbardziej pożądanych technik zdobienia odzieży – daje trwały, elegancki efekt. Jest to nic innego jak nić, wszyta w określony wzór, za pomocą hafciarki.

Technika ta pozwala zdobić niemalże każdy rodzaj odzieży, w wielu kolorach. Haft komputerowy jest wykonywany już od kilku sztuk, albowiem nie ma żadnych kosztów związanych z przygotowaniem do produkcji.

Grawer laserowy

Grawer laserowy to świetna technika dla najbardziej wymagających. Jest on elegancki, trwały, a w dodatku można grawerować na większości produktów. Technika polega na wypaleniu wiązką lasera określonego wzoru na podłożu. Wspaniale prezentuje się na m.in. długopisach, przypinkach, pendrive’ach i całej gamie innych gadżetów. Koszty przygotowania są naprawdę niskie, bowiem znakowanie laserem jest opłacalne już od jednej sztuki – wystarczy tylko mieć przygotowany projekt graficzny!

Laser sam w sobie ma bardzo wiele zalet – jest szybki, dokładny, powtarzalny, a znakowanie jest niezmywalne i permanentne. Pozwala on odwzorować nawet bardzo małe szczegóły. Wadą i jednocześnie zaletą graweru jest jego monochromatyczność – co prawda można nanieść farbę na grawerunek, by go zabarwić, lecz w FabriWorks uważamy, że świeżo wygrawerowany wzór na, na przykład, metalowym długopisie to najbardziej elegancka technika, na jaką można się pokusić.

Tampodruk

Technika ta polega na przenoszeniu wzoru z płytki drukarskiej na przedmiot za pomocą tak zwanego tamponu. Pozwala ona zdobić przedmioty trójwymiarowe, o nieregularnym kształcie, czyli takie, gdzie zawodzi sitodruk – jest to możliwe, ponieważ tampon jako elastyczny element, najpierw jest dociskany do płytki drukarskiej, z której zbiera farbę, a następnie farba (oczywiście w postaci wzoru) jest przenoszona na przedmiot.

Czy tampodruk jest opłacalny?

Tampodruk to jedna z najtańszych metod znakowania produktu. Dzięki całej gamie farb, możliwe jest drukowanie niemalże każdego podłoża – od metalu, poprzez plastik i inne tworzywa sztuczne, na drewnie kończąc. Technika ta jest opłacalna przy większym nakładzie – powyżej 50 sztuk – aby przystąpić do tampodruku, należy przygotować wcześniej omawianą płytkę drukarską, na której jest wytrawiany wzór. Dopiero wtedy możliwe jest rozpoczęcie druku.

Odzież firmowa z nadrukiem

Jak wykorzystać ludzkie zamiłowanie do ładu i estetyki? Jedną z propozycji jest odzież firmowa z nadrukiem. Spójna linia mody pracowników pozytywnie wpływa na odbiór firmy i staje się jej znakiem rozpoznawczym. A do miejsc, które zapamiętaliśmy i dobrze nam się kojarzą, chętniej i częściej wracamy. Gdzie w Katowicach można stworzyć odzież reklamową z nadrukiem?

Odzież reklamowa z nadrukiem – dla kogo jest ten produkt?

Na odzież firmową decydują się zarówno małe biznesy, jak i duże korporacje. Sklepy odzieżowe oferujące wysokogatunkową garderobę dla wymagających klientów stawiają na odzież elegancką. Często w ich ofercie można znaleźć ubrania z logo firmy, które chętnie są kupowane przez klientów. Wszystko dlatego, że ludzie lubią mieć poczucie przynależności, chcą być blisko ulubionej marki, chcą, by inni wiedzieli, że darzą ją zaufaniem.

Odzież firmowa z nadrukiem lub logo nie jest jedynie domeną korporacji, może ją mieć każdy, kto tego zapragnie. Idea ujednoliconego dress code’u dla pracowników, odzież eventowa, by wyróżnić organizatorów z tłumu, stroje dla firmowej drużyny sportowej, gadżety na imprezę integracyjną – to tylko krótka lista z morza pomysłów. Wystarczy tylko grafika lub logo, by jeden z nich zrealizować.

Wyróżnij się – odzież firmowa z logo Twojej firmy

Odzież z własny logo jest jednym z wielu pomysłów na kreatywną reklamę firmy. Logo firmy jest kluczowym elementem identyfikacji marki. To nie tylko znak towarowy, ale także element komunikacji z klientami oraz swoisty znak rozpoznawczy produktu. Nierzadko jest to także znak jakości, do czego wiele marek dąży.

Eksponowanie swojego logo na rynku jest jednym z kroków budowania świadomości marki, trzeba pamiętać jednak, że słaby produkt reklamowy narobi więcej szkody dla marki niż brak reklamy. Dlatego decydując się na zaprojektowanie odzieży firmowej, warto wybrać dostawcę oferującego usługi i produkty na najwyższym poziomie. Firma FabriWorks Katowice to połączenie doświadczenia oraz zaangażowania z domieszką szerokiej gamy wysokiej jakości produktów i nowoczesnego sprzętu do realizowania zamówień.

Koszulki z logo firmy

Czy koszulki z logo firmy mogą przynosić zyski? Nie od dziś wiadomo, że aby zwrócić czyjąś uwagę, należy pokazać jej coś estetycznego, coś, co jej się spodoba. Dlaczego tak jest? Zakłada się, że aż 65% naszej populacji to wzrokowcy, co oznacza, że aby daną rzecz zapamiętać, musimy na nią spojrzeć. Od dekad jest to mechanizm wykorzystywany przez marketing na całej kuli ziemskiej – neony, krzykliwe reklamy, estetyczne filmiki w social mediach, produkty reklamowane przez modeli i modelki o nieskazitelnej urodzie.

Jak można to wykorzystać w kreatywnej promocji biznesu? Jedną z propozycji są koszulki z logo firmy Katowice. Taka mikroskalowa reklama nie dotrze do milionów odbiorców, jednak dobrze rozegrana trafi do osób, które z dużym prawdopodobieństwem zainteresują się prezentowaną w ten sposób firmą.

Koszulka z logo firmy Katowice – jaką metodę wybrać?

Każda dostępna metoda ma swoje unikalne zalety. Metodami transferu projektów graficznych na odzież, w tym koszulki i bluzki, są:

  • sitodruk – technika ta polega na przeniesieniu farby na tkaninę za pomocą sita drukarskiego, na którym uprzednio został przygotowany wzór. Jest to popularna i tania metoda zadrukowywania obrazów na materiałach.
  • druk cyfrowy DTF (Direct-To-Film) – naniesienie projektu na tkaninę odbywa się za pomocą atramentu specjalnej folii. Tak uzyskane grafiki są bardzo wytrzymałe i przyjemne w dotyku.
  • termotransfer – technika ta wybierana jest najczęściej do przenoszenia na tkaninę logo firm i napisów. Wykorzystuje ona specjalną folię flex, na której wycina się projekt. Ten następnie jest trwale nanoszony na odzież za pomocą prasy termicznej. Dzięki gamie różnorodnych folii flex można uzyskać żywe, jaskrawe, a nawet neonowe, holograficzne i brokatowe grafiki.
  • haft komputerowy – to ekskluzywna metoda nanoszenia projektu graficznego na tkaninę za pomocą nici i hafciarki.

Jak wybrać najlepszą metodę? Tę kwestię najlepiej powierzyć specjalistom z FabriWorks, Katowice którzy tworzeniu materiałów reklamowych z logo poświęcili życie. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta i dysponowaniu najnowsza technologią FabriWorks sprosta nawet najtrudniejszym wyzwaniom.