Przejdź do treści

Odzież reklamowa Katowice – jak wypromować swoją firmę i dotrzeć do klientów bez dużego budżetu na reklamę?

Billboardy, reklamy w komunikacji miejskiej, promowane posty w social mediach – jest wiele opcji wypromowania swojej firmy. Odzież reklamowa Katowice to kreatywny sposób dotarcia do potencjalnych klientów i zainteresowania ich dzięki niestandardowym temu rozwiązaniu. Dlaczego odzież reklamowa Katowice to dobry pomysł?

Nie milionowe budżety a kreatywny pomysł

Jak wykazują liczne badania nad aktywnością użytkowników w internecie prowadzone na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, zdjęcie lub grafika wygrywa nad tekstem. Użytkownicy znacznie chętniej przeglądają zdjęcia niż czytają długie formy tekstowe. Dlaczego tak jest? Do analizy tekstu nasz mózg potrzebuje dużo więcej czasu niż do odczytania i zrozumienia grafiki. A ogrom ludzi w internecie wybiera rzeczy proste i przyjemne.

Czy ten mechanizm można wykorzystać do reklamy? Tak i oczywiście wiele firm od dawna go wykorzystuje – stąd piękne, estetyczne reklamy, krzykliwe billboardy i inne zaskakujące kampanie mające na celu przyciągnąć uwagę ludzkiego oka. Nie trzeba jednak dysponować milionowymi budżetami, by przeprowadzić udaną kampanię reklamową. Jak zainteresować potencjalnych odbiorców dzięki odzieży reklamowej?

Wyraź siebie i wyróżnij swoją firmę

W dzisiejszych czasach social mediów i zalewających internet identycznych treści, influencerów ścigających się o polubienia i obserwacje, trzeba się wyróżniać. Chcąc stworzyć silną markę, nie można liczyć na szczęście. To ciągła, ciężka praca – walka o klientów, rywalizacja z konkurencją, promowanie nowych produktów odpowiadających standardom i potrzebom rynku.

Dlatego nie można zostawiać żadnych aspektów prowadzenia własnego biznesu przypadkowi, szczególnie kwestii reklamy. Jeśli chcemy pozyskać klientów, musimy w sposób kreatywny i bardzo sprytny mówić o naszej firmie. Jeśli zdecydujemy się na odzież reklamową, warto zadać sobie pytanie – co na niej umieścić? Jednym z pierwszych pomysłów cisnących się na myśl, jest logo firmy. I jest to dobra ścieżka.

Odzież reklamowa Katowice – logo firmy

Logo jest kluczowym elementem identyfikacji marki. To nie tylko znak towarowy, ale także element komunikacji z klientami i swoisty znak rozpoznawczy produktu opatrzonego tymże logo. Nierzadko jest to także znak dobrej jakości, do czego wiele marek dąży. Logo firmy w połączeniu z kreatywnym pomysłem marketingowym może dać wręcz zaskakujące wyniki, czego przykładem są duże marki, których przedstawicieli możemy spotkać z odzieży reklamowej jedynie z logo marki.

Tego typu produkt reklamowy dobrze sprawdzi się wśród firm, których logo już jest znane w konkretnych kręgach, a sama odzież ma posłużyć jedynie podbiciem rozpoznawalności lub wzmocnieniem przekazu podczas wydarzeń, w sklepach firmowych, czy jako produkty dla fanów sprzedawany na stronie internetowej. Produkty z logo znajdą też zastosowanie jako dodatek do paczek konferencyjnych, gratisy do zamówień hurtowych czy drobne upominki, które przedstawiciele handlowi mogą wręczyć potencjalnym klientom.

Odzież reklamowa Katowice – grafika produktowa

Samo logo na odzieży może nie wystarczyć – o ile nie jest jeszcze bardzo rozpoznawalne, jak Coca-Cola, Guess czy Lego, warto pomyśleć o odzieży reklamowej z grafiką przedstawiającą produkt, usługę, motto lub inny bodziec, który zachęcający sposób docierałby do serc naszych przyszłym klientów. Jaki to motyw? Wiele zależy od profilu firmy i potencjalnych klientach, do których miałby dotrzeć produkt. Do młodych ludzi dotrą treści humorystyczne, memy, lekka i zabawna forma przedstawienia. Sportowcy lubią treści motywacyjne lub wyzwania, które mogłyby towarzyszyć im każdego dnia.

Nie tylko dla klientów biznesowych

Gadżety reklamowe – koszulki, kubki, plecaki i wiele innych, nie są przeznaczone jedynie dla firm. Po tego typu produkty często sięgają osoby organizujące większe imprezy, takie jak wieczory panieńskie, kawalerskie, wesela, przyjęcia pożegnalne czy baby shower. Produkt z własną grafiką jest także świetnym pomysłem na personalizowany prezent urodzinowy.

Odzież reklamowa Katowice

By odnieść sukces, trzeba przekonać potencjalnego klienta, że nasze produkty są warte jego pieniędzy. Reklamują markę słabej jakości produktami szybko można zaprzepaścić swoje długotrwałe starania. Kto nam zaufa, kiedy nasze produkty reklamowe szybko się psują lub wyglądają niechlujnie?

Warto zatem wybrać wykonawcę, który stanie na wysokości zadania i wykona dla nas produkty najwyższej jakości. Z pomocą przychodzi firma FabriWorks z Katowic. Odzież reklamowa Katowice to nie tylko szeroka gama artykułów, to także najwyższa jakość produktów w konkurencyjnej cenie.

Jeżeli decydujesz się na wykorzystanie gadżetów reklamowych w swojej kampanii, nie musisz znać szczegółów ich produkcji. Nie posiadasz gotowego projektu graficznego dla odzieży, którą chcesz zamówić? Tym także się nie martw. Skontaktuj się z FabriWorks i opisz swój pomysł w mailu lub za pomocą formularza kontaktowego. Specjaliści z FabriWorks Katowice prześlą Ci ofertę w ciągu 24 godzin, doradzą w doborze odpowiedniej metody znakowania i właściwych produktów, a także stworzą projekt dopasowany do Twoich potrzeb.